Nasze standardy

Nasze standardy

Wydajemy autorów, nie książki

Obserwując zachodzące zmiany w środowisku akademickim, przygotowaliśmy propozycje umów, zgodne z oczekiwaniami autorów. Publikacja jako zwieńczenie badań staje się nośnikiem wiedzy, ale przede wszystkim własnością  intelektualną badacza i to on jest  adresatem naszych usług.

Autorom oferujemy elastyczne podejście do kluczowych kwestii związanych z wydaniem, dystrybucją oraz dysponowaniem prawami autorskimi.

Możemy wydać publikacje na dowolnej licencji, w formacie elektronicznym lub drukowanym, zająć się dystrybucją i sprzedażą lub tylko przekazać pożądany nakład autorowi. Naukowiec sam decyduje, którą z opcji współpracy chce zawrzeć w umowie.

Jedną z głównych zalet naszych rozwiązań jest pełna przejrzystość działań, które omawiamy już na początku współpracy.  Rozumiemy cele jakie przyświecają autorom przy wydaniu pracy naukowej, tworzymy odpowiednie narzędzia do ich realizacji.

Weryfikujemy treści naszych publikacji – w tym również tłumaczeń i wydań zagranicznych – na każdym etapie procesu wydawniczego, także po ich wydaniu, reagując na opinie czytelników, recenzentów i liderów opinii publicznej. Rzetelnie informujemy o zawartości i przeznaczeniu wszystkich publikacji. W przypadku negatywnych recenzji lub negatywnej opinii kolegium wydawniczego nie podejmujemy dalszych działań produkcyjnych, a koszty publikacji są zwracane. Wydawnictwo nie publikuje treści niezgodnych z prawem, noszących cechy plagiatu lub autoplagiatu, napisanych przez autorów-widma (ghostwriterów), opartych na sfabrykowanych lub niedokładnych danych, wyrażających poparcie dla poglądów i przekonań nietolerancyjnych, w szczególności rasizmu, seksizmu, antysemityzmu, homofobii, ksenofobii, faszyzmu i skrajnego nacjonalizmu (nie dotyczy to publikacji naukowych omawiających te poglądy w celach badawczo-dydaktycznych jako zjawiska społeczne).

Rodzaje umów

Licencja

Zdecyduj, kto zostanie właścicielem praw majątkowych – autor, wydawnictwo czy licencja otwarta (Open Access), a my dostosujemy się do twoich oczekiwań.

Sprzedaż

Zdecyduj, czy praca będzie dystrybuowana na rynku w formie papierowej lub elektronicznej. Nakład może też stanowił własność  wyłącznie autora, bez dystrybucji.

Format

Zdecyduj, czy publikacja ma być dostępna w formie drukowanej czy tylko elektronicznej; dostępna w Polsce czy również za granicą. Może potrzebujesz rozwiązania pośredniego. Skontaktuj się z nami, a z chęcią udzielimy odpowiedzi na dodatkowe pytania i przedstawimy wycenę naszych usług.

pwn-logo-White-bez-apli

Sprawdź modele współpracy

 

Polecane publikacje

Obrazki z moich lat chłopięcych

Obrazki z moich lat chłopięcych

Oswoić śmierć. Edukacyjny potencjał kaszubskich rytuałów pogrzebowych

Oswoić śmierć

Edukacyjny potencjał kaszubskich rytuałów pogrzebowych

Rodzina zastępcza uregulowania prawne a praktyka sądowa

Rodzina zastępcza

Uregulowania prawne a praktyka sądowa

Socjologia ekonomiczna.

Socjologia ekonomiczna

Moje wspomnienia. Tom 1.

Moje wspomnienia

Tom 1

Wielokulturowość w szkolnictwie wyższym. Zarządzanie i komunikacja z cudzoziemcami z perspektywy różnic kulturowych.

Wielokulturowość w szkolnictwie wyższym

Zarządzanie i komunikacja z cudzoziemcami z perspektywy różnic kulturowych.

Środowisko szkolne a rozwój teorii umysłu u dzieci w młodszym wieku z niepełnosprawnością i bez niepełnosprawności

Środowisko szkolne a rozwój teorii umysłu

u dzieci w młodszym wieku z niepełnosprawnością i bez niepełnosprawności

Zaufanie w zarządzaniu organizacjami.

Zaufanie w zarządzaniu organizacjami

Zjawisko customer engagement wśród polskich konsumentów.

Zjawisko customer engagement

wśród polskich konsumentów

Na tyłach świata? O poezji księdza Franciszka Kameckiego.

Na tyłach świata?

O poezji księdza Franciszka Kameckiego

Legenda

Księgarnia Internetowa PWN – księgarnia wysyłkowa Grupy PWN, która funkcjonuje na polskim rynku od 1997 roku.

ibuk.pl – to jedna z największych wypożyczalni oraz księgarni internetowych z e-bookami i audiobookami w Polsce.

IBUK Libra – wirtualna czytelnia książek należąca do Grupy PWN. Księgozbiór liczy kilkadziesiąt tysięcy publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych oraz beletrystycznych, wydanych przez renomowane oficyny.

Nasi Partnerzy

Polecane usługi