cloud cloud cloud cloud cloud

19.10.2021 Autor PWN laureatem Nagrody Identitas 2021

19 października dotarła do redakcji Wydawnictwa Naukowego PWN bardzo dobra wiadomość. Dr Andrzej Marzec autor publikacji „Antropocień. Filozofia i estetyka po końcu świata” otrzymał w tym roku Nagrodę specjalną Identitas 2021

Niezmiernie miło nam poinformować, że do grona tegorocznych laureatów Nagrody Identitas dołączyć Autor PWN – Andrzej Marzec.

Fundacja Identitas ogłosiła ponad roku temu konkurs dla polskich humanistów, pisarzy, filozofów, historyków, którzy nie przekroczyli 41-go roku życia. Sześcioro polskich twórców zostało nagrodzonych udziałem w warsztatach na wyspie Uløya (koło podbiegunowe), które odbyły się w dniach 11-18 października 2021 r. Spośród wąskiego grona wyłonione zostały trzy publikacje. Główną nagrodę otrzymał Zbigniew Rokita za „Kajś”. Nagroda specjalna przyznana została Andrzejowi Marcowi oraz Michałowi Przeperskiemu.

Wśród uczestników warsztatów znalazła się również Autorka PWN –  Ewa Sułek twórczyni Chłopaka z pianinem. O sztuce i wojnie na Ukrainie, wyd. PWN.

Serdecznie gratulujemy!
 
Poniżej zdjęcia nadesłane przez organizatora:

20.11.2020 Wyróżnienia w konkursie Książka dla Trenera

W piątek, 13 listopada 2020 r. odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie Książka dla Trenera, organizowanym przez Polskie Towarzystwo Trenerów Biznesu. Aż dwie książki PWN spotkały się z uznaniem jury – wyróżnienia w kategorii „autor polski” otrzymały:

Serdecznie gratulujemy autorkom i wydawczyniom.

To kolejne publikacje PWN docenione w tym konkursie. W poprzednich edycjach nagradzane były: „Pomyśl, zanim pomyślisz” autorstwa Roberta DiYanni oraz „Sprzedaż bez sprzedawania” Pawła Fortuny.

Więcej informacji o tegorocznej edycji > TUTAJ <

Standardy wydawnicze

28.10.2020

PWN Publikuj z nam wydaje publikacje naukowe, w tym doktoraty i habilitacje, prace pokonferencyjne oraz publikacje pod redakcją. Monografie naukowe, podobnie jak inne nasze publikacje, przechodzą proces recenzyjny oraz poddawane są ocenie kolegium wydawniczego Wydawnictwa Naukowego PWN. Zespół redakcyjny to grupa doświadczonych redaktorów, korektorów oraz grafików, która pracuje nad najwyższą jakością publikacji z logo PWN. Zależy nam na tym, aby publikacje naszych Autorów wyznaczały kierunki rozwoju w dyscyplinach naukowych, dlatego tak dużą uwagę przykładamy do wytycznych Komitetu ds. Etyki Publikacji (COPE). Co to oznacza?

– sprawdzamy tekst pod względem plagiatu, bądź ghostwritingu;

– nasi Autorzy deklarują autentyczność i oryginalność przekazanego do publikacji tekstu;

– poddajemy maszynopis recenzji dwustopniowej (recenzja wewnątrz redakcyjna oraz naukowa prowadzona przez niezależnych recenzentów dziedzinowych);

– nasze publikacje opierają się na badaniach naukowych, w których nie ucierpiały zwierzęta oraz ludzie, a zebrane dane pozyskane zostały zgodnie z etyką naukową.

 
Jesteśmy nowoczesnym wydawcą, który wspiera Autorów prac naukowych, także tych którzy monografię umieszczają w rezultatach realizowanego grantu badawczego.

Dlatego możemy przygotować konkretny tytuł do umieszczenia na platformach Open Access, wydrukować zamówiony nakład papierowy oraz przeprowadzić konwersję do formatu e-książki (pdf, epub lub mobi). Autorom dajemy wsparcie dystrybucyjne zarówno w księgarniach stacjonarnych i internetowych, jak również na platformach cyfrowych, takich jak ibuk.pl oraz libra.ibuk.pl. Gwarantujemy wydanie publikacji maksymalnie w ciągu 6 miesięcy od podpisania umowy.

Naszym Autorom proponujemy 2 modele współpracy wydawniczej:

Model dostawy. W tym modelu Autor określa nakład, finansuje go i odbiera zamówienie. Wydawnictwo dostarcza zamówiony nakład książek do wskazanego miejsca na terenie Polski.

Model licencyjny. Autor przekazuje wydawnictwu prawa do publikacji na okres 5 lat. Autor/Uczelnia (inny podmiot) finansuje przygotowanie książki do druku (zgodnie ze wstępnym kosztorysem). Druk, oprawa książek, standardowe działania marketingowe, dystrybucyjne leżą po stronie wydawnictwa. Formalnie są podpisywane dwie umowy: umowa dofinansowania oraz umowa licencyjna. Autor/grupa autorów otrzymuje honorarium od każdego sprzedanego egzemplarza (o nakładzie decyduje wydawnictwo).

Egzemplarze obowiązkowe do bibliotek wysyła wydawnictwo.

Zapraszamy do kontaktu.

Proofreading - nowość w PWN Publikuj z nami

22.09.2020

Uruchamiamy nowe wsparcie dla naukowców, których ambicją jest publikowanie w międzynarodowych bazach czy wydawnictwach obcojęzycznych.
Czym jest proofreading?

Dla kogo proofreading? 

Od lat zajmujemy się redakcją i korektą publikacji naukowych, zdajemy sobie sprawę z tego, że każdemu zdarzają się językowe niedociągnięcia. Częstym wyzwaniem, zwłaszcza w publikacjach anglojęzycznych, jest tak zwany poinglish, czyli dosłowne tłumaczenie fraz z języka rodzimego na język obcy. Chcemy, aby Państwa teksty – niezależnie od tego, czy są to artykuł naukowe, czy teksty dłuższe (rozdziały lub monografie) –  były przyjmowane przez recenzentów i środowisko naukowe jako wiarygodne językowo i merytorycznie. Dzięki korekcie native speakera otrzymaciePaństwo także wsparcie językowe doceniane w środowisku naukowym. Wiele już skrzydeł zostało podciętych przez recenzentów, którzy punktowali w swoich ocenach błędy językowe, składnię czy stosowanie nieaktualnej terminologii. Rozwiązaniem jest proofreading. 

Każdy z Państwa może skorzystać z naszego doświadczenia i profesjonalizmu, niezależnie od tego, czy chce wydać publikację w Wydawnictwie Naukowym PWN, PZWL Wydawnictwie Lekarskim czy w ważnym czasopiśmie naukowym redagowanym w Bostonie, Cambridge czy Szanghaju.

W naszym portfolio wydawniczym posiadamy wiele tytułów wydanych w języku angielskim i niemieckim. Dodatkowo wspieramy Autorów  językowo w kilkunastu językach obcych. Zapraszamy do kontaktu.

Wsparcie Autora na etapie uwag i dyskusji recenzenckiej jest opcjonalne.

25.06.2020

Chcesz wydać monografię naukową? Latem wybierz PWN

Do 31 lipca br. przygotowaliśmy wyjątkową ofertę na wydanie monografii bądź publikacji pod redakcją naukową o objętości co najmniej 10 arkuszy wydawniczych (400 000 znaków). Jeśli zdecydujecie się Państwo podpisać umowę z PWN Publikuj z nami, pokryjemy koszty redakcji oraz druku jednego arkusza wydawniczego. Można oszczędzić do 10% kosztów.

Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy. Nasz redaktor odpowie niezwłocznie i poprosi  o zwrotne odesłanie danych niezbędnych do przygotowania kalkulacji pod wydanie.

Nasza kalkulacja jest darmowa. Dodatkowo gwarantujemy druk nakładu do końca 2020 roku. Napisz do nas.

 

 

23.06.2020

Wybitna Monografia 2020 Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego

To już druga w tym roku publikacja PWN Publikuj z nami zauważona przez opiniotwórcze środowisko naukowe. Pani Profesor Iwonie Chrzanowskiej z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza gratulujemy prestiżowej nagrody Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego.

Książka dostępna na:

ksiegarnia.pwn.pl

16.06.2020

Aż trzy publikacje PWN znalazły się wśród nagrodzonych i wyróżnionych w Konkursie na Najlepszą Polską Książkę Informatyczną 2020 roku.

W kategorii podręczników i książek popularnonaukowych nagrodę główną otrzymała publikacja: „Praktyczne uczenie maszynowe” Marcina Szeligi. W tej samej kategorii przyznano także wyróżnienia, z których jedno przypadło książce pod red. Stanisława Wryczy i Jacka Maślankowskiego: „Informatyka ekonomiczna. Teoria i zastosowania”.

W kategorii książek naukowych wyróżnienie otrzymała publikacja: „Cyfrowe Państwo. Uwarunkowania i perspektywy” autorstwa Marcina Kowalczyka. Publikacja ukazała się w ramach PWN Publikuj z Nami.

Konkurs na Najlepszą Polską Książkę Informatyczną organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Informatyczne i ma na celu wyłonienie szczególnie wartościowych polskich opracowań z obszaru informatyki i jej zastosowań.

Więcej o tegorocznej edycji konkursu: TUTAJ.

Comments are closed.

Kompleksowo zajmujemy się procesem wydawniczym – od prac redakcyjnych po dystrybucję.
Wydawcy:
Izabela Jaźwińska
izabela.jazwinska@pwn.pl
Katarzyna Rosińskakatarzyna.rosinska@pwn.pl
Adres:Wydawnictwo Naukowe PWN
ul. G. Daimlera 2, 02-460 Warszawa

© PWN Publikuj z nami